Strona główna

Z Urzędowa do stolicy!

          W dniu 23 września 2014 r. uczniowie z klas: piątych i szóstych szkoły podstawowej uczestniczyli w wycieczce do Warszawy. Celem wyjazdu była edukacja historyczna, kulturalna i integracja uczestników. Dzieci zwiedziły Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Brały udział w doświadczeniach i poznawały różne zjawiska, o których słyszały lub czytały w podręcznikach. Następnie zobaczyliśmy najważniejsze budynki użyteczności publicznej – Belweder, Pałac Prezydencki, ambasady, ministerstwa oraz wiele zabytków, np. na Starym Mieście zwiedziliśmy m.in. Katedrę św. Jana. Ostatnim punktem wycieczki był Stadion Narodowy. Wielu uczestników spełniło swoje marzenia oglądając ten obiekt. Dzieci zobaczyły m.in. płytę boiska, trybuny, loże, stanowiska dziennikarzy, szatnie, łazienki dla zawodników, sale konferencyjne.

          Wycieczka przysporzyła wielu wrażeń a wspomnienia z nią związane będą niejednokrotnie wracać podczas nauki szkolnej lub oglądania ważnych imprez sportowych.  

                                                                                                                                Anna Wnuk

Copyright © 2014 -2019  ZSO Urzędów

Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies) Polityka cookies