Strona główna

Studenci z zagranicy w ZSO w Urzędowie

     Uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Władysława Jagiełły w Urzędowie spędzili niezapomniany ostatni tydzień września. Gościli u siebie wolontariuszy z międzynarodowej organizacji studenckiej AIESEC. W ramach projektu edukacyjnego Global Citizen Schools (Światowi Obywatele Szkół) odwiedzili nas Irene ze słonecznej Sycylii i Robert z samego serca Transylwanii. Koordynatorem akcji była p. Małgorzata M. Solecka, która podjęła współpracę z lokalnym oddziałem AIESEC w Lublinie w celu rozwijania wrażliwości kulturowej wobec innych kultur oraz poprawienia znajomości języka angielskiego wśród uczniów. W ramach projektu przeprowadzane były warsztaty edukacyjne, których tematyka odnosiła się do języka, tradycji i kultury Włoch i Rumunii. Zajęcia były prowadzone w języku angielskim za pomocą różnych metod, takich jak nauka poprzez zabawę oraz inne zajęcia interaktywne i prezentacje. Uczniowie z dużym zainteresowaniem oglądali filmy Irene i Roberta, nauczyli się tradycyjnych gier, poznali geografię i historię ich krajów. Mieli okazję sprawdzić swoją znajomość języka angielskiego, a ujmujący sposób bycia umożliwił przełamanie bariery językowej. Akcja cieszyła się dużym powodzeniem i będzie kontynuowana w przyszłości.

 

Przygotowała :Małgorzata M. Solecka

 

 

Copyright © 2014 -2019  ZSO Urzędów

Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies) Polityka cookies