Strona główna

„Mała ojczyzna – wspólna sprawa”

Jak wywierać wpływ na rzeczywistość wokół nas? Dlaczego o swoje miejsce zamieszkania warto dbać i być z niego dumnym? Do kogo się zwrócić, aby szybko i sprawnie zażegnać problem nurtujący lokalną społeczność? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań usłyszeli uczniowie II klasy gimnazjum i liceum w ZSO Urzędów, którzy wzięli udział w II edycji projektu edukacyjnego „Mała ojczyzna – wspólna sprawa”.  Organizatorami projektu była Fundacja Rozwoju Wolontariatu "Projektor - wolontariat studencki" w Lublinie. Zajęcia proponowane i realizowane przez studentów miały formę aktywnych gier i zabaw, dzięki którym młodzież z naszej szkoły uczyła się współpracy w grupie, zdobywała doświadczenie i umiejętności interdyscyplinarne.

W dniu 12.06.2015r spod budynku Zespołu Szkół Ogólnokształcących im Wł. Jagiełły w Urzędowie pięć drużyn uczniowskich ruszyło w teren, aby rozegrać grę terenową. Grę przygotowało i przeprowadziło siedmiu studentów lubelskich uczelni na czele z liderką - Martą. Opiekunami grup byli także nauczyciele Bożena Dąbrowska, Agnieszka Mańkowska i Marcin Markiewicz. Uczniowie dzielnie zmagali się z zadaniami i upałem. Ostatecznie I miejsce zdobyła grupa uczniów o nazwie Patrioci. Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe. Co jeszcze zyskali nasi uczniowie? Możliwość spędzenia czasu w niekonwencjonalny sposób, możliwość wyjścia poza własne środowisko, inspirację do tego by się rozwijać i uczyć. Uczestnikom gratulujemy, studentom dziękujemy. Wszystkim życzymy miłych wakacji !!!!!

                            Koordynator projektu Bożena Dąbrowska


 

Copyright © 2014 -2019  ZSO Urzędów

Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies) Polityka cookies