Strona główna

Dzień Dziecka w Filharmonii

Niezwykły Dzień Dziecka przeżyli ci uczniowie, którzy wybrali się na wycieczkę do Lublina 1 czerwca 2015r. Filharmonia im. Henryka Wieniawskiego przygotowała koncert edukacyjny dla uczniów Szkół Podstawowych. W pierwszej części programu Zespół Sygnalistów Myśliwskich z Lasów Państwowych zaprezentował tradycyjne sygnały myśliwskie z całej Europy. Następnie Zespół Filharmoników Lubelskich zagrał utwory muzyki rozrywkowej w doskonałych aranżacjach. Usłyszeliśmy nie tylko utwory muzyki klasycznej, ale również rytmy rumby, samby, rock and rolla i standardów jazzowych. Wielu z uczniów rozpoznało melodie z Różowej Pantery, Mambo No 5 czy też marsz weselny Mendelssohna. Publiczność bawiła się stosownie do wieku, czyli najintensywniej przeżywali rytmy muzyki najmłodsi. Na zakończenie koncertu wszyscy otrzymali słodki poczęstunek. Wycieczkę zorganizowała Małgorzata M. Solecka, a funkcje opiekunów pełnili: Małgorzata Chudzicka, Bożena Dąbrowska i Piotr Solecki.


Copyright © 2014 -2019  ZSO Urzędów

Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies) Polityka cookies