Strona główna

Gminny Konkurs Matematyczny pt. Wielkanocne Potyczki Matematyczne

W dniu 09.04.2015 roku w naszej szkole po raz drugi odbył się Gminny Konkurs Matematyczny pt. Wielkanocne Potyczki Matematyczne zorganizowany przez panie Annę Sadowską i Jolantę Wieczorek. Był on adresowany dla uczniów klas szóstych z gminy Urzędów. Mimo zaproszeń przyjechała tylko drużyna ze Szkoły Podstawowej w Skorczycach, za co serdecznie dziękujemy.

Rywalizowało ze sobą pięć drużyn trzyosobowych po dwie z klasy VIa i VIb oraz jedna ze Skorczyc.

Konkurs trwał 90 minut. W tym czasie uczniowie rozwiązywali zadania zamknięte i otwarte, rebusy i łamigłówki matematyczne. Czas pracy uczniów umilały słodycze i napoje sponsorowane przez Radę Rodziców ZSO.

Po zaciętej walce zwyciężyła drużyna z klasy VIB uzyskując 67 punktów na 95 punktów w składzie Aneta Chudzicka, Gabriela Padzińska i Milena Puacz.

Drugie miejsce zajęła klasa VIa uzyskując 59 punktów w składzie Michał Ambrożkiewicz, Miłosz Cisłak i Jakub Wieczorek.

Trzecie miejsce zajęła drużyna ze Skorczyc uzyskując 55 punktów w składzie Aleksanda Jackowska , Oskar Kancik i Alicja Moryc.

Poza tym każdy uczestnik otrzymał upominek ufundowany przez Radę Rodziców ZSO, za które serdecznie dziękujemy.

Copyright © 2014 -2019  ZSO Urzędów

Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies) Polityka cookies