Strona główna

I miejsce w finale Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy Genetycznej na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie dla uczennicy naszego liceum

31 marca na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie odbył się etap finałowy Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy Genetycznej. Patronat nad konkursem objął Lubelski Kurator Oświaty. W zmaganiach konkursowych uczestniczyło ponad 100 uczniów z całego województwa lubelskiego, którzy wykazali się największą wiedzą w pierwszym etapie konkursu. Pytania konkursowe dotyczyły mechanizmów dziedziczenia, chorób genetycznych, współczesnych osiągnięć inżynierii genetycznej, transplantologii i genetyki klinicznej. Naszą szkołę w finale konkursu reprezentowała uczennica kl III – Klaudia Pagacz. Nasza licealistka okazała się bezkonkurencyjna, pokonała wszystkich miłośników genetyki z całego województwa i zajęła I miejsce w konkursie.

Serdeczne gratulacje!

Katarzyna Kapica

Copyright © 2014 -2019  ZSO Urzędów

Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies) Polityka cookies