Strona główna

III miejsce i tytuł laureata w Wojewódzkim Konkursie Biochemicznym dla naszej licealistki

27 marca na Wydziale Biologii i Biotechnologii UMCS w Lublinie odbył się finał Wojewódzkiego Konkursu Biochemicznego. Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań biochemią, podnoszenie wiedzy i umiejętności na temat procesów zachodzących w żywych organizmach. Konkurs stwarza młodym i zdolnym licealistom możliwość sprawdzenia swoich wiadomości i rywalizację z rówieśnikami.

Aby zakwalifikować się do finału, należało dobrze rozwiązać test w pierwszym, szkolnym etapie konkursu. W tegorocznym finale w Lublinie uczestniczyło 116 miłośników biologii i biochemii z 29 szkół ponadgimnazjalnych województwa lubelskiego. Naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy III LO – Klaudia Pagacz. Doskonale poradziła sobie ona z zadaniami konkursowymi. Klaudia zajęła III miejsce w konkursie i zdobyła tytuł laureata Konkursu Biochemicznego. Gratulacje!

Katarzyna Kapica

Copyright © 2014 -2019  ZSO Urzędów

Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies) Polityka cookies