Eliminacje gminne do turnieju ,,Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarka”

Dnia 01.10.2015roku w Szkole Podstawowej w Moniakach...

Czytaj więcej...
Wycieczka do Teatru Muzycznego w Lublinie

6 października 2015r uczniowie klas IV szkoły podstawowej wraz z wychowawcami obejrzeli spektakl „Calineczka” w Teatrze...

Czytaj więcej...
Dzień Chłopaka w klasie IV b

Święto to, na które czekali nie tylko chłopcy, przypada 30 września. Z tej okazji...

Czytaj więcej...

Zaćmienie słońca oczami uczniów szkoły podstawowej

Tuż przed pierwszym dniem wiosny wszyscy z uwagą spoglądaliśmy w niebo śledząc niezwykły spektakl astronomiczny – częściowe zaćmienie słońca. Na zaproszenie Gminnego Ośrodka Kultury w Urzędowie uczniowie szkoły podstawowej oglądali zaćmienie słońca w bezpieczny sposób poprzez teleskopy obserwacyjne ustawione przed budynkiem GOK. Pan Józef Baran objaśniał uczniom klasy VI A, że dzięki min można było dostrzec nawet wybuchy na słońcu! W Sali GOK oglądaliśmy pokaz multimedialny prezentujący całkowite zaćmienie słońca ze stacji badawczej na Spitsbergenie. Pomysłowi uczniowie robili zdjęcia poprzez teleskop obserwacyjny lub specjalne płytki. W obserwacji zaćmienia uczestniczyła także klasa IVA. Wrażenia z tego wydarzenia na długo pozostaną w pamięci.

Przygotowała:

Małgorzata M. Solecka


 

Copyright © 2014 -2015  ZSO Urzędów

Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies) Polityka cookies