Eliminacje gminne do turnieju ,,Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarka”

Dnia 01.10.2015roku w Szkole Podstawowej w Moniakach...

Czytaj więcej...
Wycieczka do Teatru Muzycznego w Lublinie

6 października 2015r uczniowie klas IV szkoły podstawowej wraz z wychowawcami obejrzeli spektakl „Calineczka” w Teatrze...

Czytaj więcej...
Dzień Chłopaka w klasie IV b

Święto to, na które czekali nie tylko chłopcy, przypada 30 września. Z tej okazji...

Czytaj więcej...

Kolędnicy Misyjni – z pomocą dzieciom w Indiach

Co roku w okresie świąt Bożego Narodzenia nasi uczniowie stają się Kolędnikami Misyjnymi. W tym roku szkolnym w Urzędowie kolędowało 35 dzieci w pięciu grupach kolędniczych. Kolędnicy Misyjni to dzieci z Papieskiego Dzieła Misyjnego, które pomagają swoim rówieśnikom w krajach misyjnych. Do udziału w misyjnej kolędzie zapraszają wszystkich – koleżanki i kolegów zrzeszonych w różnych grupach w szkole i parafii. Pomagają im w tym katecheci, wychowawcy, rodzice oraz młodzież i dorośli ze szkolnych i parafialnych grup oraz stowarzyszeń. Na zakończenie kolędowania 15 stycznia 2015r. odbyło się spotkanie Kolędników Misyjnych Archidiecezji Lubelskiej w parafii Matki Bożej Różańcowej w Lublinie. Eucharystii przewodniczył ks. Biskup Józef Wróbel. Wcześniej dzieci zaprezentowały stroje misyjne. Nasza uczennica Marlena Krok z kl. IV b była dzieckiem z Indii. O pracy misyjnej w Kenii opowiadała s. misjonarka. W spotkaniu uczestniczyło ok. 550 dzieci z ponad 30 parafii.

Przygotowała Grażyna Sadowska.


Copyright © 2014 -2015  ZSO Urzędów

Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies) Polityka cookies