Strona główna

Klaudia Pagacz laureatką zawodów okręgowych Olimpiady Biologicznej

24 stycznia na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie odbyły się zawody okręgowe Olimpiady Biologicznej. Uczestniczyła w nich Klaudia Pagacz z klasy III LO. Warunkiem uczestnictwa w Olimpiadzie było przygotowanie pracy badawczej z biologii. Przedmiotem zainteresowania naszej licealistki była mucha domowa. W swojej pracy „Wpływ etanolu oraz substancji lotnych z kawy i napoju energetyzującego na zachowanie muchy domowej Musca domestica L.” przedstawiła wpływ tych substancji na fizjologię i behawioryzm owada. Praca Klaudii została bardzo wysoko oceniona   (49 p na 50 p możliwych do zdobycia). Recenzentem pracy był dr K. Pawlęga z Uniwersytetu Przyrodniczego. W swojej recenzji napisał on „Praca charakteryzuje się niezwykle ciekawą tematyką, rzetelnością i profesjonalizmem naukowym”. Praca Klaudii została wyróżniona i weźmie udział w konkursie Młodych Naukowców, który odbędzie się w Warszawie.

24 stycznia nasza uczennica z innymi licealistami z całej Polski zmierzyła się z pytaniami testowymi z biologii. Tego dnia miał miejsce etap okręgowy. Wszyscy uczestnicy Olimpiady odpowiadali na pytania, za które mogli zdobyć łącznie 100 punktów. Miło nam poinformować, że nasza licealistka została laureatką zawodów okręgowych, co oznacza, że znalazła się w gronie 13 najlepszych biologów w województwie lubelskim i 200 najlepszych w całej Polsce. Łącznie w tegorocznej Olimpiadzie Biologicznej uczestniczyło około 1300 licealistów z całej Polski. Klaudia była jedyną reprezentantką powiatu kraśnickiego. Serdeczne gratulacje!

Zachęcamy innych uczniów do uczestnictwa w konkursach. Wiedza, jaką zdobywamy przygotowując się do nich, pozwala osiągać sukcesy i spełniać marzenia.

Katarzyna Kapica

Copyright © 2014 -2019  ZSO Urzędów

Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies) Polityka cookies